Poděkování studentů lektorům z ML

pro Mgr. Petra Hálu

Vážený pane Hálo,

nedá mi to a s velkou radostí Vám musím napsat. Vím také z osobní zkušenosti coby pedagog, že moc chválících zpráv nechodí.

Chtěla bych Vám a Vašim kolegům mnohokrát poděkovat za péči o mou dceru Štěpánku Vosickou, která absolvovala přípravný kurz na medicíny. Při uzavření škol v březnu jsem to viděla špatně, ale Vaši kolegové se bez problémů chopili online výuky, jsou super. No a nyní po přijímačkách (po loňském fiasku) máme obrovskou radost... Štěpánka se dostala na všechny všeobecné medicíny, kam se hlásila (Praha, Hradec, Plzeň), ale hlavně se dostala na Zubní lékařství na 1.LF v Praze, byla 22. v pořadí. Máme ohromnou radost.

Moc Vám všem ještě jednou děkujeme a přejeme do budoucna mnoho úspěšných absolventů.

S přáním hezkého dne

Radka Vosická

Česko

Dcera studuje na 1. LF UK v Praze.

pro RNDr. Věru Bytelovou 

Dobrý den, paní doktorko, 

ráda bych Vám poděkovala za celý školní rok a za možnost připravit se na přijímací zkoušky. Velmi mi to pomohlo, získala jsem spoustu nových informací, a především si doplnila znalosti, které mi chyběly. Nejvíce jsem chtěla na lékařskou fakultu do Plzně, kam jsem se také dostala a od podzimu nastupuji. Stejně tak jsem zvládla i přijímačky na přírodovědeckou fakultu, obor Molekulární biologie a biochemie organismů. Doufám, že budete mít hezké prázdniny, a ještě jednou děkuji za vše.

S pozdravem 

Karolína Marklová

Česko

studuje na LF UK v Plzni

pro Mgr. Lucii Rollovou 

Moje milá paní Rollová, moje maminko,

chtěla bych začít tím, že moje rodina byla proti tomu, abych se jela učit 2000 kilometrů. Moje babička mi říkala, a to bude velmi těžké kvůli tomu, že jsem cizinka. Rok v Mariánských Lázních je velmi těžký pro každého studenta, ale pro mě byl nejdůležitější za celý život, protože to bylo moje rozhodnutí a můj sen.

Vy si nemůžete představit, jakou roli jste měla během prvního roku v ČR v mém životě. Nemůžete si představit, kolik sil a lásky jste mi dala, kolik toho tepla a štěstí, kolik pomoci a slov, která jsem potřebovala v těžké momenty.

Člověk nemůže být bez rodiny, a proto jsem šťastná, že teď mám dvě a vážím si toho moc.

"Moje problémy jsou moje problémy, vaše problémy jsou také moje problémy.", říkala jste. Já bych chtěla být takovou silnou a mít takové velké a dobré srdce, jako vy. Bez vás bych to nikdy nezvládla sama. Ted' v mém životě začíná nový krok, mám svoje křídla a za chvilku začnu svůj let, ale v mém srdce vždy se mnou bude moje nejhezčí a nemilejší česká maminka, která mi dala křídla a tu sílu.

Chtěla bych vám poděkovat, že jste v mém životě.

Yulia Krutsko

Bělorusko

studuje na LF UK v Plzni

pro Mgr. Janu Černou 

Dobrý den, paní Černá,

nejúžasnější, nejvýbornější a nejlepší učitelko ve světě! Chtěla jsem Vám poděkovat za pomoc tento rok! Za všechny konzultace a podporu, bez vás bych zkoušky nezvládla! Přeju Vám a vaší rodině všechno nejlepší v životě a vím, že se uvidíme v budoucnu!

Victorie Elizabeth Juhlin

Švédsko

studuje na Přírodovědecké fakultě UK v Praze

pro Mgr. Terezu Havránkovou 

Paní Havránková,

já dosud nevím, jak najít všechna správná slova, abych vám mohl poděkovat v úplné míře, jak jste to zasloužila.

Vím, že nám vždy říkáte, prý je to jen vaše práce atd., ale to, co jste pro nás provedla, není jen práce. Během toho roku jste nás nejen trochu naučila česky, ale stala se pro většinu lidí průvodkyní dospělostí, a proto vždy vás budeme pamatovat jako naši českou Alma-matku. Ale když odmítneme (asi necháme) to, že jste naše učitelka, tak zůstává ten fakt, že jste jedna z nejzajímavějších, nejchytřejších, nejupřímnějších lidí, podle vzoru, kterých každý člověk získává nadšení. 

Artem Lobanov 

Rusko

studuje na VŠCHT v Praze

pro Mgr. Miroslava Šudřicha 

Vážený pane Šudřichu,

blíží se ke konci náš čas strávený spolu. Tak bych vám chtěl opravdu moc poděkovat. Jsem vám navždy vděčný za to, čemu jste mě naučil. Byla to nejen čeština, bez které se v České republice samozřejmě neobejdu, ale i spousta různých poučení ze života. Můj rok tady byl opravdu skvělý a jeho důležitou součástí jste byl právě i Vy. Celý život si budu pamatovat naše hodiny českého jazyka. Vždycky, když jsem potřeboval vaši pomoc, jste tu pro mě byl. Pečoval jste o nás jako o své vlastní děti a bylo to každý den vidět.

Jsem nesmírně rád, že jste byl mým třídním učitelem a že jsem vás poznal.

S pozdravem

Ilja Kadochnikov 

Rusko

studuje na VŠCHT v Praze

pro Mgr. Ritu Manychovou

Dobrý den, paní Manychová,

 jak už možná víte, jsem přijata na tu fakultu veterinárního lékařství :) Vlastně na fakultu hygieny také, ale určitě vyberu VL. Moc Vám děkuji za ten neobyčejný školní rok a přeji hodně štěstí! Ať se Vám vše daří.

Marina Krylova 

Rusko

studuje na Veterinární univerzitě v Brně


pro Mgr. Jitku Hessovou 

Dobrý den, paní Hessová,

Chtěl jsem vám poděkovat za vaši práci, udělala jste všechno, abychom zvládli dosáhnout svých cílů. Dostal jsem se na LF Plzeň na zubní lékařství a na 3. LF.

Děkuji vám!

Dastan Kubatbekov

Kyrgyzstán

studuje na 3. LF UK v Praze

pro RNDr. Helenu Tenglerovou

Milá paní Tenglerová, 

Moc bych Vám chtěl poděkovat za celý rok, který jste mě učila. Jste výborná a vynikající učitelka a lektorka, a jsem moc rád a cítím štěstí, že jsem měl takovou možnost být Vaším studentem. Děkuji Vám za věnování Vašeho času, za moc zajímavá vysvětlení témat a zejména za to, že jste mi opravovala mou prezentaci. Díky Vaší pomoci jsem dostal 1. místo ve finále.

Moc Vám děkuji, paní učitelko!

Artur Havryliuk 

Ukrajina

studuje na 1. LF UK v Praze

pro Ing. Jindřicha Volmůta


Děkuju mockrát za všechno. Díky Vaší pomoci a znalostem mám základních znalostí a teď je v praxi používám.

Assel Salimová

Kazachstán

studuje na LF UK v Plzni

pro Ing. Evu Motákovou 

Vážená paní Motáková,

Dobrý den,

S koncem školního roku bych chtěla opětovně toutu cestou vám poděkovat za vaši trpělivost, obětavost, zkušenosti i přísnost a nesnadnou profesionální práci.

S pozdravem 

Yasmin Dehghani 

Írán

studuje zubní lékařství na LF v Plzni UK

pro RNDr. Evu Streblovou

Dobrý den, paní Streblová,

chtěla bych Vám poděkovat za tento školní rok, jsem moc ráda, že jste byla naší lektorkou! Dostala jsem se na 3. LF a na farmacii, kde jsem se umístila na 1. místě mezi uchazeči. Jsem šťastná jako blecha! Děkuju Vám za všechny znalosti, které jste se nás naučila. Doufám, že budeme výborní studenti i na univerzitě!

S pozdravem 

Iuliia Belousova

Rusko

studuje na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové

pro Mgr. Helenu Laburdovou

Paní Laburdová, dobrý den!

Dnes jsem dostala certifikát C1. Chtěla bych Vám poděkovat za všechny znalosti, které jste mi dala. Bez Vás bych nedostala takový výsledek! 

Galina Aykazyan 

Rusko

studuje na LF UK v Plzni